Warsztaty Fotograficzne – Festiwal Frytka Off 2016

FRYTKA

22-24 czerwca 2016 – „Frytka od kuchni”, czyli uchwyć emocje w obiektywie – warsztaty fotografii w ramach festiwalu FRYTKA OFF – g. 16.00 – 19.00 – Cykl trzydniowych warsztatów fotograficznych dla wszystkich, którzy chcą się bawić fotografią i lubią wyzwania! Razem spróbujemy uchwyć energię miasta, jego emocje i światło! Rodzaj aparatu nie ma znaczenia!
Pierwszego dnia odbędą się zajęcia, dzięki którym dowiesz się, jakiego typu fotografem jesteś oraz jaką techniką pracować, aby czerpać z robienia zdjęć jak najwięcej radości i osiągać zamierzone efekty. Drugiego nie tylko przełamiesz swój strach przed fotografowaniem z bliskiego dystansu w przestrzeni publicznej, ale przede wszystkim dowiesz się, że kontakt z nieznajomym potrafi być naprawdę fascynujący. Poznasz kilka technik robienia zdjęć w sposób, który pozwoli Ci pozostać niezauważonym, a także jak zrobić zdjęcie, wtedy kiedy nie masz na to odwagi. Na finał zaś będziesz mógł praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i fotograficznie wyżyć się pośród kilkudziesięciu tysięcy bawiących się ludzi, ponieważ wszyscy uczestnicy warsztatów staną się prawdziwymi fotoreporterami podczas pierwszego dnia Festiwalu FRYTKA OFF. Ich obiektywny skierowane będą jednak nie na scenę, a właśnie na publiczność. Będzie można w ten sposób opowiedzieć o tym niezwykłym festiwalu poprzez historie ludzi, którzy w nim uczestnicząc, doskonale się bawią. Fotografie, które uda się tego dnia zrobić, złożą się na lipcową, zbiorową wystawę w Centrum Promocji Młodych.
Prowadzący warsztaty: Kamil Pawlik – fotograf i entuzjasta street photo. Od wielu lat prowadzi niezwykle popularnego bloga z fotografią uliczną: karmazyniello.tumblr.com. Ma na swoim koncie kilka wystaw oraz pierwszych nagród w ogólnopolskich konkursach, a od dwóch lat pracuje jako nauczyciel fotografii w szkole średniej. Od 2011 r. nieprzerwanie prowadzi warsztaty fotograficzne w wielu miastach w kraju oraz w Częstochowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *