foto-fighters-(1).jpgdd

Street Photo Fighters

 

 

WARSZTATY STREET PHOTO  / DLA POCZĄTKUJĄCYCH – EDYCJA ZIMA-WIOSNA / 2016

STREET PHOTO FIGHTERS

AUTORSKIE WARSZTATY FOTOGRAFII

 

Jedni z Nas wiedzą co chcą fotografować, inni wciąż poszukują. Odkrywanie nowych terenów w fotografii oraz opanowanie techniki posługiwania się aparatem – to proponuję podczas moich warsztatów które pozwolą Ci zdobyć nowe umiejętności i wymienić doświadczenia. Dla tych którzy zaczynają swoją przygodę najważniejsze są dobre podstawy, aby mogli robić zdjęcia o jakich marzą. Street photo natomiast odkryje przed Tobą świat,  jakiego wcześniej nie widziałeś. Codzienność, pełna niepozornych zdarzeń i osób które spotykamy mogą stać się tematem i inspiracją najbardziej fantastycznych kompozycji.

 

Kamil Pawlik – ur. w 1983 roku. Absolwent Instytutu Sztuki AJD w Częstochowie, fotograf zawodowy, nauczyciel. Laureat kilkunastu konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Częstochowie, Krakowie, Berlinie i Nowym Jorku. Specjalizacja w gatunku street photo, portrecie i reportażu. Od 2010 roku prowadzący warsztaty fotograficzne dla wszystkich grup wiekowych. Przez 4 lata prowadzący kółko fotograficzne dla dzieci i młodzieży z wykluczonych środowisk miejskich w Częstochowie. Od 2012 roku nauczyciel Fotografii w Technikum im. Bolesława Prusa w Częstochowie.

tumblr_nyah82ay501t2wb84o1_1280        Warsztaty street photo są skierowane do tych którzy opanowali sprzęt i technikę wykonywania poprawnych technicznie zdjęć i chcą spróbować jednego z najbardziej ekscytujących gatunków fotografii. Grupa jest ograniczona wyłącznie do pięciu osób, z racji charakteru tego rodzaju fotografii, abyście mieli jak największy komfort pracy i wynieśli z tych warsztatów jak najwięcej.

Pierwszego dnia nie tylko przełamiesz swój strach przed fotografowaniem z bliskiego dystansu w przestrzeni publicznej, ale przede wszystkim dowiesz się że kontakt z drugim człowiekiem (nieznajomym) jest jeszcze bardziej fascynujący niż unikanie go. Przedstawię kilka technik robienia zdjęć w sposób który pozwoli Ci pozostać niezauważonym, a także jak zrobić zdjęcie, wtedy kiedy nie masz na to odwagi. Praca będzie się odbywać w grupie, w parach oraz indywidualnie z każdym z osobna z uwzględnieniem specjalnie przygotowanych zadań.

Drugiego dnia skupimy się na wykonanych zdjęciach – edycja i postprodukcja w programie (Photoshop lub Lightroom) oraz porozmawiamy sobie o kompozycji i świetle na podstawie prac uznanych autorów gatunku z historii fotografii.

 

Warsztaty dla początkujących to nie tylko zaawansowany kurs obsługi aparatu, ale przede wszystkim nauka fotografowania której efektem jest świadome wykorzystanie możliwości sprzętu.

Pierwszego dnia poznasz swój aparat, nauczysz się go obsługiwać wykonując kilkanaście praktycznych zadań, oraz  przekonasz się że aparat który posiadasz jest najlepszy bez względu na markę i ilość megapikseli.

Drugiego dnia  każdy z uczestników zostanie wprowadzony w fundamentalne prawa jakimi się rządzi dobra fotografia, czyli czym jest kompozycja obrazu i światło. Będzie to dzień wypełniony wykonywaniem zdjęć i poznawaniem różnych gatunków fotografii, m.in. portret, krajobraz miejski, street photo, reportaż, ujęcie macro. Efektem dwóch dni warsztatów będzie edycja najlepszych zdjęć każdego z uczestników oraz konstruktywna krytyka pozostałego materiału, co jest istotne w celu dalszego doskonalenia Twoich umiejętności.  K

Na zakończenie warsztatów dla początkujących oraz Street photo  każdy otrzyma teczkę z materiałami zawierającymi wszystkie wiadomości jakie zostaną przekazane podczas zajęć, a ponadto listę wartych uwagi książek, filmów, nazwisk fotografów oraz linków prowadzących do jednych z najbardziej interesujących stron o fotografii. Przez okres miesiąca będę służył wsparciem na specjalnie w tym celu założonej tajnej grupie na portalu Facebook gdzie każdy z uczestników będzie mógł dzielić się swoimi zdjęciami oraz poruszać problemy związane z fotografią.

 

Rezerwacja i szczegółowy plan warsztatów:

 

e-mail: [email protected]

 

Tel: 794 350 012

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *