FRYTKA

FESTIWAL FRYTKA OFF 2016 – WARSZTATY STREET PHOTO

FRYTKA

22-24 czerwca 2016 – „Frytka od kuchni”, czyli uchwyć emocje w obiektywie – warsztaty fotografii w ramach festiwalu FRYTKA OFF – g. 16.00 – 19.00 – Cykl trzydniowych warsztatów fotograficznych dla wszystkich, którzy chcą się bawić fotografią i lubią wyzwania! Razem spróbujemy uchwyć energię miasta, jego emocje i światło! Rodzaj aparatu nie ma znaczenia!
Pierwszego dnia odbędą się zajęcia, dzięki którym dowiesz się, jakiego typu fotografem jesteś oraz jaką techniką pracować, aby czerpać z robienia zdjęć jak najwięcej radości i osiągać zamierzone efekty. Drugiego nie tylko przełamiesz swój strach przed fotografowaniem z bliskiego dystansu w przestrzeni publicznej, ale przede wszystkim dowiesz się, że kontakt z nieznajomym potrafi być naprawdę fascynujący. Poznasz kilka technik robienia zdjęć w sposób, który pozwoli Ci pozostać niezauważonym, a także jak zrobić zdjęcie, wtedy kiedy nie masz na to odwagi. Na finał zaś będziesz mógł praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i fotograficznie wyżyć się pośród kilkudziesięciu tysięcy bawiących się ludzi, ponieważ wszyscy uczestnicy warsztatów staną się prawdziwymi fotoreporterami podczas pierwszego dnia Festiwalu FRYTKA OFF. Ich obiektywny skierowane będą jednak nie na scenę, a właśnie na publiczność. Będzie można w ten sposób opowiedzieć o tym niezwykłym festiwalu poprzez historie ludzi, którzy w nim uczestnicząc, doskonale się bawią. Fotografie, które uda się tego dnia zrobić, złożą się na lipcową, zbiorową wystawę w Centrum Promocji Młodych.

4 thoughts on “FESTIWAL FRYTKA OFF 2016 – WARSZTATY STREET PHOTO

  1. Frytka OFF to już drugie warsztaty, na których miałem okazję spotkać się z p. Kamilem i mam nadzieję, że nie ostatnie! Jak zwykle, przeglądanie mnóstwa świetnych zdjęć, ciekawe spojrzenie na fotografię i całkiem nowe doświadczenia, dziękuję za zaangażowanie, pozdrawiam 😀 😀

  2. Bardzo mile wspominam warsztaty z Kamilem. Było to 3 dniowe spotkanie dotyczące fotorelacji imprezy FRYTKA OFF. Podczas zajęć teoretycznych Kamil ciekawie przedstawił prace innych fotografów. Pokazywał inspirujące sylwetki ludzi, którzy w fotografii dokonali bardzo wiele-potrafili swoimi pracami bezbłędnie opowiedzieć osobiste historię ludzi i miejsc.
    Prowadzący tłumaczył nam różne tricki, którymi posługiwać się może każdy, nawet początkujący fotograf pragnący uchwycić coś w profesjonalny sposób, a jednocześnie prosty i nietuzinkowy. Kamil jest osobą bezpośrednią i wesołą, a swoją wiedzę przekazuje w sposób dostępny dla słuchacza.
    Zajęcia praktyczne były świetną przygodą i sprawdzeniem swojej własnej kreatywności i… kondycji fizycznej:) Dzięki takim spotkaniom można nie tylko wzbogacić swój własny warsztat, ale również uczyć się od innych uczestników.
    Polecam gorąco warsztaty z Kamilem:)

  3. Warsztaty prowadzone niesamowicie ! Od razu poczułam się zmotywowana do działania. Przede wszystkim dzięki Kamilowi zrozumiałam, że każdy może zrobić dobre zdjęcie. Otworzył mi oczy(jak i aparat) na inne spojrzenie, pokazał, że dzięki wrażliwości w nas samych możemy dostrzec coś czego inni nie zobaczą. Na Frytce OFF, na której miałam okazję zdobyć parę ujęć dzięki obecności Kamila uświadomiłam sobie, że kontakt z drugą osobą wcale nie jest taki przerażający jaki był w mojej głowie jeszcze przed. Szczerze, z całego serca polecam. Kamil potrafił także wysłuchać i naprowadzić mnie jak i innych uczestników podczas 3 dniowych warsztatów.

  4. Z Kamilem poznaliśmy się na warsztatach w ramach Frytki OFF, które prowadził. Warsztaty z fotografii ulicznej prowadzone z pełnym zaangażowaniem, ciekawe, inspirujące, ze sporą dawką zdjęć spowodowały niemały mętlik w głowie :) Natomiast plener, który odbywał się w trakcie festiwalu był ciekawym doświadczeniem, dość męczący, ale było warto. Ogólnie warsztaty bardzo wartościowe, spora dawka inspiracji, nowe doświadczenie, gdyż reportaż, którym zazwyczaj się zajmuje to nie to samo co fotografia uliczna. Można zupełnie inaczej spojrzeć na to jak zazwyczaj się patrzy przez wizjer aparatu :) i dzięki temu robić jeszcze lepsze zdjęcia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *